Prawda o bzykaniu Bitcoina za 18.000 dolarów

Słyszeliśmy to niezliczoną ilość razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. „Bitcoin HODLing osiągnął nową wysokość i akumulacja jest na szczycie“; prawda, ale rzeczywistość jest taka, że istnieje cienka granica między zrozumieniem takiego uczucia a zaakceptowaniem jego faktów.

Bitcoin HODLing zdecydowanie był trendem w 2020 roku i liczby nie kłamią. Trzeba było jednak zrozumieć, kiedy ci HODLowcy zaczną zmieniać biegi. Sklasyfikowanie takiej narracji zależy od różnicy pomiędzy HODLerami długo- i krótkoterminowymi, a ostatni raport Glassnode’a wskazał na pewne uderzające zmiany.

Bitcoin zarejestrował kolejny kamień milowy w 2020 roku, ponieważ w ciągu ostatnich kilku godzin przekroczył granicę 18 000 dolarów. Podczas gdy taka wycena powinna doprowadzić HODLERÓW do dalszego utrzymywania swoich terenów, celem końcowym pozostaje „pokonanie rynku“ i wykorzystanie wyższych cen.

Według badań przeprowadzonych przez Rafaela Schultze-Krafta, dyrektora generalnego firmy Glassnode, 17 listopada br. spadła podaż Long-Term HODLers. O dziwo, taka zmiana w HODLingu jest powszechna podczas rozpoczęcia biegu byków. Teraz, wspólny błędne przekonanie w odniesieniu do Long-Term Hodlers był, że są to podmioty trzymają BTC od lat. To jest poprawne, ale zgodnie z obliczeniami każdy, kto posiada BTC przez więcej niż 155 dni, należy do tej kategorii.

Długoterminowa zmiana pozycji netto posiadacza oznacza taki sam spadek

Jest to w rzeczywistości to, czego do tej pory społeczność nie rozumiała w kwestii HODLingu. Podczas gdy 12 mln BTC w ramach Long-Term Hodlers przynosi zyski, Short-Term HODLers z 3,5 mln zmniejszyli podobny zysk z rynku. Oba na poziomie 97%.

Jaka jest więc różnica między LTH a STH Bitcoin Hodling

Jak wspomniano wcześniej, głównym celem holdingu pozostaje pokonanie rynku podczas takich rajdów. W ciągu ostatnich 24 godzin, ponad 300K Bitcoinów LTH opuściło rynek za 17.800 dolarów, ale cena skoczyła zaraz po kilku godzinach do 18.5k dolarów w czasie prasy. Podczas gdy 300 tys. BTC wyszło z zyskiem, Short-Term Hodlers zrobił skok, jak pokazano na poniższym wykresie.

W związku z tym, narracja wszystkich Hodlerów Długoterminowych może nie być całkowicie dokładna. Jest to po prostu delikatna równowaga pomiędzy wejściem i wyjściem pomiędzy dostawą STH i LTH podczas obecnego rajdu byków.

Sentyment Bitcoin HODLing będzie nadal rosnąć na rynkach, ale konieczne jest, aby zrozumieć, że rentowność jest to, co napędza Hodling, a nie sama akcja cenowa. Chociaż może to zabrzmieć tak samo, powyższa różnica pomiędzy HODLINGiem krótko- i długoterminowym wyjaśnia uczucia związane z jazdą.

Prawda o bzykaniu Bitcoina za 18.000 dolarów
Nach oben scrollen